هویج پلو با گوشت قلقلی
آموزش هویج پلو با گوشت قلقلی,تهیه هویج پلو با گوشت قلقلی,طرز پخت هویج پلو با گوشت قلقلی,هویج پلو با گوشت قلقلی,مواد لازم هویج پلو با گوشت قلقلی

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن هویج پلو با گوش قلقلی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

آموزش هویج پلو با گوشت قلقلی,تهیه هویج پلو با گوشت قلقلی,طرز پخت هویج پلو با گوشت قلقلی

هویج پلو با گوش قلقلی

 

مواد لازم هویج پلو با گوش قلقلی برای 3 نفر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

هویج

6 عدد

100 گرم / 30 کالری

برنج

3 پیمانه

100 گرم / 360 کالری

گلاب

1 قاشق غذاخوری

نامشخص

خلال پسته

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 680 کالری

شکر

3 تا 4 قاشق غذاخوری

100 گرم / 400 کالری

گوشت چرخ کرده

350 گرم

100 گرم / 240 کالری

پودر فلفل سیاه و زعفران دم کرده و نمک و زرد چوبه

به مقدار لازم

نامشخص

پیاز

2 عدد کوچک

یک عدد / 5 کالری

 

طرز تهیه هویج پلو با گوش قلقلی :

*. خلال پسته را چند باری شسته و آبش را بیرون میریزیم و بعد دوباره مقداری آب داخل آن میریزیم و به مدت 30 دقیقه میگذاریم در آب بماند تا کمی نرم شود.هویج ها را بوسیه چاقو یا پوست گیر پوستشان را میگیریم و با رنده درشت رنده کرده.

*. در تابه ای ریخته و خیلی کم با کره و روغن تفتشان میدهیم و بعد هم خلال و شکر و نصف استکان آب ریخته و شعله را کم میکنیم و میگذاریم تا بپزد و در آخر گلاب و زعفران را اضافه کرده و در آخر مواد شما هیچ آبی نداشته باشد.

*. برنج را از چند ساعت قبل در مقداری آب ولرم و نمک خیس می کنیم.خلال بادام و پسته را هر کدام جداگانه چند باری شسته و آبش را بیرون میریزیم و بعد دوباره مقداری آب داخل آن میریزیم و خلال بادام را به مدت ۱ تا ۲ ساعت میگذاریم در آب بماند تا کمی نرم شود.

*. ولی خلال پسته برای اینکه رنگش عوض نشود 20 دقیقه فقط آن را خیس بدهید.قابلمه مناسبی را آب کرده و میگذاریم جوش بیاید و بعد آب و نمک برنج را خالی می کنیم و برنج را در آب جوش میریزیم.در فاصله جوشیدن گاهی کف آن را بر میداریم.مقداری روغن هنگام جوشیدن داخل برنجمان میریزیم.

*. زمان آبکش کردن برنج زمانی هست که دانهای برنج را در دست له کردیم،مغز آن زبر و خشک نباشد و بعد برنج را در آبکش می کنیم و درون قابلمه مناسبی مقداری روغن ریخته و یک ردیف برنج،یک ردیف از مواد ریخته به همین ترتیب تا آخر و بعد درون پلو چند حفره با ته قاشق ایجاد کنید.

*. که دم برنج راحت تر بالا بیاید و بعد از 5 دقیقه مقداری آب و روغن درست کرده و روی برنجتان بدهید و وقتی دمش بالا اومد دم کنی بگذارید و تقریبا در 10 دقیقه آخر باقی زعفران دم کرده را روی هویج پلو بدهید.

*. پیاز را با رنده متوسط رنده کنید و بعد گوشت چرخ کرده و نمک و زردچوبه را به آن اضافه کنید و به اندازهای متوسط دایره شکل کنید و در روغن سرخشان کنید و در آخر روی پلو ریخته و نوش جان کنید.

 

خواص پسته :

برای آرامش قلب و آرام کردن اعصاب مفید است.برای باز کردن مجاری کبد مصرف پسته توصیه می شود.پسته معده را تقویت می کند.برای تسکین سرفه مفید است.اسهال معمولی و اسهال خونی را درمان می کند.جوشانده پوست درخت پسته برای برطرف کردن خارش اعضای تناسلی زنان مفید است.جوشانده پوست و برگ درخت پسته برای رفع درد و خارش مقعد مفید است.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :