پخت ته چین قارچ و بادمجان - آشپزی آکا
آموزش ته چین قارچ و بادمجان,ته چین قارچ و بادمجان,طرز تهیه ته چین قارچ و بادمجان,ته چین بادمجان و قارچ و گوشت,ته چین مرغ و بادمجان و قارچ,طرز پخت ته چین قارچ و

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن ته چین قارچ و بادمجان را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

آموزش ته چین قارچ و بادمجان,ته چین قارچ و بادمجان,طرز تهیه ته چین قارچ و بادمجان

پخت ته چین قارچ و بادمجان

 

مواد لازم ته چین قارچ و بادمجان :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

3 پیمانه

100 گرم / 360 کالری

پیاز سرخ شده

نصف پیمانه

100 گرم / 164 کالری

قارچ

12 عدد کوچک

100 گرم / 27 کالری

زرده تخم مرغ

3 عدد

100 گرم / 339 کالری

بادمجان

3 عدد متوسط

100 گرم / 17 کالری

ماست

1 پیمانه

100 گرم / 55 کالری

روغن مایع

نصف پیمانه

100 گرم / 0 کالری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن اضافی برای سرخ کردن

مواد به اندازه کافی

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه ته چین قارچ و بادمجان :

*. برنج را خیس کرده ، آبکش می کنیم و اصطلاحا" زنده بر می داریم. زرده های تخم مرغ را با مقداری نمک و کمی زعفران با قاشق به هم زده ، ماست را اضافه می کنیم ( احتیاج نیست آب آن رفته باشد ) ، سپس 3 قاشق غذا خوری روغن را اضافه می کنیم تا برنج ها به هم نچسبد.

*. حدودا" یک سوم از برنج آبکش شده را در مایع ته چین می ریزیم ؛ این مخلوط نباید زیاد شل یا سفت باشد . ته قابلمه تفلون را چرب می کنیم ( 2 قاشق غذا خوری ) از مایع ته چین آماده شده کف آن می ریزیم ، مواد ریخته شده را با ته قاشق کاملا" صاف می کنیم سپس بادمجان سرخ شده را روی قسمت زعفرانی قرار می دهیم.

*. بعد دوباره مقداری برنج سفید روی قارچ سرخ شده با کمی آب لیمو ( برای این که سفید بماند) می ریزیم ، روی آن قارچ پیاز سرخ کرده ریخته و در آخر بقیه برنج سفید را می ریزیم و با پشت قاشق کاملا" صاف می کنیم و فشار می دهیم. قابلمه را روی گاز با شعله زیاد قرار می دهیم.

*. هنگامی که صدای روغن به گوش رسید شعله را کم کرده ، یک شعله پخش کن می گذاریم تا به مدت 40 دقیقه دم بکشد . پس از اینکه کاملا" پخت ، روی آن را با پیاز سرخ کرده ، زعفران و زرشک سرخ شده تزئین می کنیم.نکته : حلقه و سرخ شده و روغن اضافی آن در یک صافی گرفته شود.

 

توضیحات تغذیه ای :

*. در این غذا موادی به کار رفته که در دسترس همه می باشد و حتما در منزل شما نیز موجود است  .این غذا دارای سبزیجات زیاد است و اگر کم روغن تهیه شود برای همه سنین مناسب خواهد بود و ضمنا از نوع آشپزی های بدون گوشت و کم هزینه است .

*. اگر پیمانه های برنج را 120 گرم بگیریم ، برای سرخ کردن پیاز 2 قاشق غذا خوری روغن به کار ببریم ، از ماست با چربی متوسط 5/2% استفاده کنیم و پس از سرخ کردن بادمجان روغن آن را بگیریم ، کل غذا محتوی 2300 کالری است.

*. اگر 5 نفر به طور مساوی از آن میل کنند ، هر نفر فقط حدود  500 کالری از غذا دریافت خواهد کرد ؛ دقت کنید چون کلیه مواد آن باید  سرخ شود ، از حداقل میزان روغن استفاده کنید و برای سرخ کردن ، روغن مایع را زیاد حرارت ندهید.

 

خواص تخم مرغ :

*. تخم مرغ ها سرشار از پروتئین هستند و هضم پروتئین ها در بدن وقت بسیاری را می گیرد و به این خاطر است که مدت بیشتری احساس سیری می کنیم و در طی روز کمتر به خوردن تنقلات ناسالم روی می آورید.

*. این امر باعث می شود تا نه تنها دچار اضافه وزن نشده، بلکه میزان قند خونتان را در سطحی متعادل نگه داشته و سطح هوشیاری اتان را نیز افزایش دهید.

*. سفیده تخم مرغ دارای فرم خالص تری از پروتئین است. پروتئین تخم مرغ به خاطر کیفیت بالایی که دارد بهتر و راحت تر جذب بدن می شود.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :