پخت هویج پلو با مرغ - آشپزی آکا
هویج پلو با مرغ خوشمزه,دستور تهیه هویج پلو با مرغ ,طرز پخت هویج پلو با مرغ ,هویج پلو با مرغ ,مواد لازم هویج پلو با مرغ ,طرز تهیه هویج پلو با مرغ

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن هویج پلو با گوشت را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

هویج پلو با مرغ  خوشمزه,دستور تهیه هویج پلو با مرغ ,طرز پخت هویج پلو با مرغ

دستور تهیه هویج پلو با گوشت

 

مواد لازم هویج پلو با گوشت برای 6 تا 8 نفر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

1000 گرم

100 گرم / 360 کالری

گوشت مرغ

1500 گرم

100 گرم / 200 کالری

هویج

1500 گرم

100 گرم / 30 کالری

شکر

200 گرم

100 گرم / 400 کالری

زعفران

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 310 کالری

 

طرز پخت هویج پلو با گوشت :

*. برنج را خیس میکنیم هویج را پوست می کنیم از رنده درشت یا ماشین مخصوص رد میکنیم ، که بشکل خلال نازک بشود. بعد هویج را با نصف از روغن کمی سرخ میکنیم و شکر را در یک لیوان آبجوش حل می کنیم داخل هویج میریزیم میگذاریم.

*. یکی دو جوش بزند مرغ را می پزیم استخوان های آنرا میگیریم و آب مرغ را که باید در حدود نصف لیوان باشد با 3 تا 4 قاشق سوپخوری روغن مخلوط می کنیم و برنج را آبکش می نمائیم و هویج آماده شده و مرغ را لای پلو می گذاریم پلو را مطابق دستور دم میکنیم.

*. مثل شیرین پلو در دیس می کشیم و روی دیس را با برنج زعفرانی و کمی خلال پسته و بادام تزیین کنیم و کمی کره یا روغن داغ کرده روی آن بدهیم . ممکن است دو لیوان خلال پرتقال یا نارنج تلخی گرفته با هویج مخلوط کنیم و روی پلو بریزیم.

 

خواص هویج :

*. هویج منبع غنی بتاکاروتن می باشد. بتا کاروتن مسئول رنگ نارنجی هویج است. هرچه بتا کاروتن زیاد تر باشد، هویج نارنجی تر می شود.بتا کاروتن پیش ساز ویتامین A است، یعنی در بدن تبدیل به ویتامین A می شود.ویتامین A برای تقویت سیستم ایمنی، محافظت از پوست، ریه، لوله گوارشی و همچنین در رشد سلول ها و تولید مثل حائز اهمیت است.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :