کلم قمری پلو یا پلوی کلم قمری
آموزش پلوی کلم قمری,تهیه پلوی کلم قمری,مواد لازم پلوی کلم قمری,طرز تهیه پلوی کلم قمری,روش تهیه پلوی کلم قمری,درست کردن پلوی کلم قمری,پلوی کلم قمری خوشمزه

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن پلوی کلم قمری را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش پلوی کلم قمری,تهیه پلوی کلم قمری,مواد لازم پلوی کلم قمری

طرز تهیه پلوی کلم قمری

مواد لازم پلوی کلم قمری :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

1000 گرم

100 گرم / 360 کالری

کلم قمری

1500 گرم

نامشخص

گوشت چرخ کرده

500 گرم

100 گرم / 240 کالری

روغن

250 گرم

100 گرم / 0 کالری

زعفران

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 310 کالری

طرز تهیه پلوی کلم قمری :

*. گوشت چرخ کرده را با یک عدد پیاز رنده کرده و کمی نمک و فلفل و مخلوط میکنیم و کوفته ریزه درست میکنیم دو تا سه قاشق روغن در تابه می ریزیم و داغ میکنیم کوفته ها را در روغن کمی سرخ میکنیم و کنار می گذاریم.

*. کلم را پوست کنده و کوچک کوچک خرد می نمائیم و در دو تا سه قاشق روغن کمی سرخ میکنیم و کوفته ریزه و کلم را مخلوط میکنیم و با یک لیوان آب و کمی زعفران سائیده و کمی نمک و فلفل می گذاریم چند جوش بزند بطوریکه آب آن نصف شود.

*. برنج را آبکش می نمائیم و ته دیگ را کمی روغن و آب ریخته یک سوم از برنج را در دیگ میریزیم نصف از کلم و کوفته را روی برنج ریخته با نصف بقیه برنج روی آنرا می پوشانیم و بقیه کوفته و کلم را روی برنج می ریزیم و با بقیه برنج روی آنرا میپوشانیم و پلو را دم میکنیم.

*. بدیهی است آب کوفته و کلم را باید با روغن مخلوط نموده روی برنج داده و پلو را دم نموده و ممکن است یک قاشق سوپخوری گرد لیمو عمانی یا دو سه قاشق سوپخوری گرد قوره نیز با کوفته و کلم مخلوط کنیم و لای پلو بریزیم .در صورت رعایت مقادیر مواد اولیه این غذا برای 6 تا 8 نفر کافیست.

خواص زعفران :

پیشگیری از سرطان :

*. زعفران حاوی کاروتنوئیدها است و بر طبق یافته های علمی، این کاروتنوئیدها ایجاد واکنش های مختلفی در برابر کارسینومای سرطانی، توده های بدخیم سرطانی (سارکوما) و لوکمی در انسان ها می کنند.

سلامت قلب :

*. بر طبق مطالعات انجام شده، گزارش شده است که چای زعفران از تجمع کلسترول در رگ ها جلوگیری می کند و به این ترتیب از بیماری های قلبی جلوگیری می کند.

اختصاصی آکاایران

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :