رشته  پلو قیسی
رشته پلو,رشته پلو با مرغ,رشته پلو مجلسی,رشته پلو با گوشت چرخ کرده,رشته پلو با گوشت قلقلی,رشته پلویی,رشته پلو با کشمش,رشته پلو شب عید,رشته پلویی قیسی

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن رشته پلوو قیسی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

رشته پلو,رشته پلو با مرغ,رشته پلو مجلسی

طرز پخت رشته پلوو قیسی

مواد لازم رشته پلوو قیسی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

دو پیمانه

100 گرم / 360 کالری

رشته پلوویی

یک پیمانه

نامشخص

کره یا روغن

۱۵۰ گرم

100 گرم / 0 کالری

زعفران

یک دوم لیوان

100 گرم / 310 کالری

پیاز سرخ شده

یک عدد متوسط

100 گرم / 36 کالری

برگه زردآلو

یک پیمانه

100 گرم / 188 کالری

قیسی خیس خورده

به میزان دلخواه

100 گرم / 27 کالری

نمک و فلفل و زردچوبه

به میزان کافی

100 گرم / 0 کالری

گوشت پخته

۲۵۰ گرم

100 گرم / 200 کالری

طرز تهیه رشته پلوو قیسی :

*. برنج را پس از خیس کردن با مقداری نمک وروغن در آب جوش ریخته ، پس از چند جوش رشته پلوویی را به برنج اضافه می کنیم و هم می زنیم . پس از مدت زمانی برنج را در آبکش ریخته و آبکشی می کنیم ، برگه زردآلو و قیسی راکه قبلا خیس کرده بودیم.

*. با زعفران و پیاز سرخ شده و گوشت پخته شده مخلوط کرده و کنارمی گذاریم ، برنج آبکش شده را در قابلمه ریخته ومقداری از مواد مخلوط را لابه لای برنج می ریزیم ، در آخر مقداری کره یا روغن رابه همراه زعفران آب شده روی برنج اضافه می کنیم.

 

خواص زعفران :

*. مصرف زعفران در پیشگیری از بروز افسردگی موثر است. بر اساس تحقیقات امروزی نیز نتیجه گرفته شده است که زعفران دارای خواص ضد افسردگی است و این در حالی است که بر اساس تب سنتی به زعفران خواص فرح بخشی و خنده آوری نیز نسبت داده اند. بر طبق نتایج این تحقیقات استفاده از زعفران در غذا و نوشیدن حداقل یک فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب توصیه می شود. زعفران افزایش دهنده تمرکز حواس است و در پیشگیری از آلزایمر و پارکیسون موثر می باشد زعفران در درمان دردهای عصبی و کم خوابی موثر می باشد.

 

اختصاصی آکاایران

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :