آلبالو پلو با گوشت چرخ کرده
آلبالو پلو,آلبالو پلو با مرغ,آلبالو پلو بدون گوشت,آلبالو پلو با گوشت,آلبالو پلو با مربا,آلبالو پلو با گوشت چرخ کرده,آلبالو پلو مجلسی,آلبالو پلو مربا

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن آلبالو پلو با گوشت چرخ کرده را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

آلبالو پلو,آلبالو پلو با مرغ,آلبالو پلو بدون گوشت

آلبالو پلو

 

مواد لازم آلبالو پلو با گوشت چرخ کرده :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

4 لیوان

100 گرم / 360 کالری

شکر

250 گرم

100 گرم / 400 کالری

آلبالو

500 گرم ( نیم کیلو )

100 گرم / 60 کالری

گوشت چرخ کرده

500 گرم

100 گرم / 240 کالری

پیاز

1 عدد

100 گرم / 5 کالری

زعفران دم کرده

به مقدار لازم

100 گرم / 310 کالری

کره

به مقدار لازم

100 گرم / 737 کالری

 

طرز تهیه آلبالو پلو با گوشت چرخ کرده :

آکاایران : برنج را 30 دقیقه قبل از پخت در مقداری اب و نمک خیس دهید ، برنج را با چند لیوان اب و مقداری نمک روی حرارت قرار دهید تا بجوشد سپس با اب ولرم آبکشی کنید ( برنج باید تا اندازه ای بجوشد که وقتی میان دو انگشت میفشارید اطراف برنج نرم و مغز ان کمی خام باشد ).

 

آلبالو پلو,آلبالو پلو با مرغ,آلبالو پلو بدون گوشت

آلبالو پلو با مربا

 

آلبالوی تازه را شسته و دُم و هسته آن را بگیرید ، البالوها را داخل قابلمه بریزید و شکر را روی البالوها بپاشید و چند دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید تا البالوها نرم شوند ، پس از اینکه البالوها نرم شدند از روی حرارت بردارید و ابکشی کنید ، اب اضافی را مجدد روی حرارت قرار دهید تا کمی غلیظ شود.

داخل کاسه ای گوشت چرخ کرده ، پیاز رنده شده ، نمک و فلفل را مخلوط کنید سپس از ان کوفته های قلقلی درست کنید و در روغن سرخ کرده و کنار بگذارید.

 

آلبالو پلو,آلبالو پلو با مرغ,آلبالو پلو بدون گوشت

آلبالو پلو با گوشت چرخ کرده

 

ته قابلمه روغن بریزید و نان لواش قرار دهید سپس برنج ابکش شده و البالوها را لایه لایه داخل قابلمه بریزید ، حرارت را زیاد کنید تا برنج شروع به بخار کردن کند سپس حرارت را ملایم کنید و دم کنی را بگذارید تا البالو پلو دم بکشد ، در اواسط پخت 1 لیوان شربت البالو را با مقداری کره یا روغن داغ مخلوط کنید و روی برنج بدهید.

برای سرو البالو پلو را در ظرف بریزید و روی آن را با کوفته های سرخ شده ، مقداری البالویی و برنج زعفرانی تزئین کنید ( برای تهیه برنج زعفرانی مقداری برنج سفید را با مقداری کره و زعفران دم کرده مخلوط کنید و روی البالو پلو قرار دهید تا همزمان دم بکشد ).

نکته : یک کاسه کوچک از آلبالو ها را کناری بگذارید تا در زمان سرو غذا روی برنج را تزئین کنید ، در صورتی که میخواهید برنج صورتی خوشرنگی داشته باشید میتوانید شربت البالو را روی برنج ندهید و صبر کنید تا برنج دم بکشد سپس با شیره البالوی غلیظ شده مخلوط کنید و سرو نمایید ( در اینصورت باید اواسط پخت به برنج مخلوط اب و کره اضافه کنید ).

 

خواص آلبالو :

نوشیدن آب آلبالو پس از ورزش کردن می تواند درد حاصل از کشیدگی ماهیچه ها را تسکین دهد. آلبالو میوه ای که برای بیماران قلبی و روماتیسمی فوق العاده مفید است و زیبایی و طراوت خانم ها را تضمین می کند. مصرف آلبالو برای گرم مزاجان سودمند است. مصرف البالو برای افرادی که خارش پوستی دارند مؤثر و مفید است. مصرف آلبالو اعصاب را آرامش می بخشد ولی در هر حال نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. مصرف چند روز متوالی شربت یا مربای آلبالو برای معالجه نارسایی های کبد مفید است. شربت یا مربای آلبالو در معالجه التهاب و ورم کلیه مؤثر است.

 

منبع : ایران کوک

گردآوری : آکاایران

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :