رشته پلو - رشته پلو با گوشت و کشمش
رشته پلو با گوشت و کشمش : داخل ماهیتابه مقداری روغن و کره بریزید,2 پیاز را ریز خرد کنید و در روغن تفت دهید تا نرم شود سپس کشمش خیس خورده را اضافه کنید و,

آکایران : 

آکاایران: رشته پلو

 

 

رشته پلو با گوشت قلقلی

 

بنا : برنج 3 لیوان  .  رشته پلویی 300 گرم  .  پیاز 3 عدد  .  خلال پوست پرتقال 2 قاشق غذاخوری

کشمش پلویی 1/2 لیوان  .  زعفران دم شده 2 قاشق چایخوری  .  پودر دارچین 1 قاشق چایخوری

گوشت چرخ کرده 300 گرم  .  تخم مرغ 2 عدد  .  آرد نخودچی 3 قاشق غذاخوری  .  کره مقدار لازم

 

,رشته,پلو,گوشت,انواع پلو ، انواع چلو ، کته ، پخت برنج

 

طرز تهیه : گوشت چرخ کرده ، 1 پیاز رنده شده آب گرفته ، آرد نخودچی ، تخم مرغ و مقداری نمک و فلفل را داخل کاسه ای بریزید و خوب مخلوط کنید تا مواد یکدست شوند سپس کوفته های کوچکی درست کنید و در روغن سرخ کنید و کنار بگذارید.

 

داخل ماهیتابه مقداری روغن و کره بریزید ، 2 پیاز باقی مانده را ریز خرد کنید و در روغن تفت دهید تا نرم شود سپس کشمش ، خلال پوست پرتقال ، پودر دارچین ، زعفران دم شده ، نمک و فلفل را اضافه کنید ، کمی تفت دهید و از روی حرارت بردارید.

 

,رشته,پلو,گوشت,انواع پلو ، انواع چلو ، کته ، پخت برنج

 

از نیم ساعت قبل برنج را خیس دهید ، داخل قابلمه آب و مقداری نمک بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید سپس برنج را اضافه کنید و پس از اینکه برنج کمی نرم شد آبکشی کنید ( 5 دقیقه پیش از ابکش کردن رشته را به برنج اضافه کنید ).

 

داخل قابلمه مقداری روغن بریزید و ته دیگ دلخواه تان را قرار دهید ، مقداری از مخلوط برنج و رشته داخل قابلمه بریزید و روی آن مقداری از مایه کشمش ، مجدد مقداری برنج و مقداری از مواد ، لایه آخر را با برنج بپوشانید.

 

حرارت را زیاد کنید تا برنج کمی بخار کند سپس حرارت را کم کنید و 1/2 لیوان آب جوش و کمی روغن را مخلوط کنید و روی برنج بدهید ، در قابلمه را ببندید و بگذارید برنج دم بکشد سپس در دیس بریزید و همراه با گوشت قلقلی ، کشمش سرخ شده ، خلال پسته و … تزیین و سرو کنید.

 

نکته ها : استفاده از خلال پوست پرتقال و دارچین سلیقه ای میباشد ، میتوانید رشته پلو را جدا آماده کنید و پیاز ، کشمش و گوشت راروی برنج بریزید و سرو کنید ، میتوانید به جای گوشت قلقلی از گوشت چرخ شده یا گوشت ماهیچه پخته و … نیز استفاده کنید.

 

منبع :

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :