طرز تهیه پلو شوشتری خوشمزه و متفاوت مجلسی
پلو شوشتری یکی از انواع غذاهای سنتی و خوشمزه ایرانی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود،طرز تهیه پلو شوشتری خوشمزه و متفاوت به سیک مجلسی با گوشت چرخ کرده

پلو شوشتري يکي از محبوب ترين غذاهاي استان خوزستان مي باشد که طعم بي نظير آن باعث شده است در تمامي ايران طرفداران زيادي را پيدا کند. عطر شويد استفاده شده در اين غذا و استفاده از برنج هاي مرغوب ايراني باعث به وجد آمدن هر ذائقه اي مي شود. اگر به دنبال تنوع در برنامه غذایی خود و خانواده هستید، پلوهای مخلوط گزینه مناسبی است که محبوبیت بالایی در سفره ایرانی‌ها دارد. پلو شوشتری با گوشت قلقلی یکی از پلو های بسیار خوشمزه و مخلوط می باشد که می توانید این غذا را تهیه کنید.

 

طرز تهیه قنبر پلو شیرازی مجلسی و خوشمزه با گوشت چرخ کرده

شوشتر شهر تاریخی همراه با غذاهای سنتی فراوان که میتوان به سیر باقلا شوشتری و خوراک نان چرب اشاره کرد. پلو شوشتری را می توانید هم با مرغ هم با گوشت قلقلی تهیه کرد. پلو شوشتری با گوشت قلقلی بسیار راحت است و شما می توانید گوشت قلقلی ها را در انتها روی پلو قرار دهید و یا می توانید به همراه پلو در مواد برنجی دم بگذاریدو امروز در پارسی دی طرز تهیه طرز تهیه پلو شوشتری با گوشت قلقلی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه پلو شوشتری با گوشت قلقلی

  • برنج ۴ پیمانه
  • گوشت چرخ کرده ۳۰۰ گرم
  • پیاز ۱ عدد
  • شوید تاز ۲ پیمانه
  • لوبیا چشم بلبلی پخته شده ۱ پیمانه
  • زعفران ۱ ق چای خوری
  • نمک، فلفل سیاه، زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه پلو شوشتری مجلسی با طعمی بی‌نظیر

طرز تهیه پلو شوشتری با گوشت قلقلی و شوید تازه

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید لوبیا چشم بلیلی را بپزید. برای پخت این لوبیا باید آن را از چند ساعت قبل خیس کنید و چندین بار آب لوبیا چشم بلبلی را عوض کنید تا هم نفخ آن گرفته شود و هم راحت تر پخته شود، می توانید یک خیار را بدون پوست گیری روی لوبیا قرار دهید برای وقت های که زمان کافی برای خیس کردن لوبیا ندارید. لوبیا را به همراه کمی آب بگذارید تا پخته شود.

طرز تهیه پلو شوشتری مجلسی با طعمی بی‌نظیر

مرحله دوم: تهیه گوشت قلقلی

در ادامه پیاز را رنده ریز بزنید و آب پیاز را بگیرید. سپس به همراه گوشت چرخ کرده مخلوط کنید و به آن نمک و فلفل سیاه و زردچوبه اضافه کنید و هم بزنید و مواد را خوب ماساژ دهید تا مسنجم شود و بعد از مواد قلقلی کوچک تهیه کنید و داخل تابه به همراه روغن سرخ کنید.

مرحله سوم: پخت برنج

شوید را پاک کنید و بشورید و صبر کنید تا خشک شود و بعد ساطوری ریز خرد کنید. برنج را روی حرارت قرار دهید و بگذارید تا بجوش بیاید و نرم شود و در انتهای پخت لوبیا چشم بلبلی پخته شده را اضافه کنید و برنج را آبکش کنید و کف قابلمه ته دیگ دلخواه با روغن بریزید.

مرحله چهارم: پخت پلو شوشتری با گوشت قلقلی

در ادامه باید کمی از شوید خرد شده و زعفران و گوشت قلقلی به صورت لایه بریزید تا برنج و مواد تمام شود و بعد پلو شوشتری با گوشت قلقلی را دم بگذارید و در انتها روی آن کمی کره و زعفران بریزید و به همراه سبزی خوردن یا سالاد میل کنید. نوش جان.

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :