روش پخت رشته پلو با خرما
رشته پلو,رشته پلو با مرغ,رشته پلو مجلسی,رشته پلو با گوشت چرخ کرده,رشته پلو با گوشت قلقلی,رشته پلویی,رشته پلو با لوبیا چشم بلبلی,رشته پلو با کشمش,رشته پلو با خرم

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن رشته پلو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

رشته پلو,رشته پلو با مرغ,رشته پلو مجلسی

طرز تهیه رشته پلو

 

مواد اولیه رشته پلو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

500 گرم

100 گرم / 360 کالری

رشته پلویی

500 گرم

نامشخص

خرما

250 گرم

100 گرم / 240 کالری

کشمش

150 گرم

100 گرم / 272 کالری

روغن

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

ماهیچه

یک عدد

100 گرم / 201 کالری

زعفران ساییده شده

یک قاشق چای خوری

100 گرم / 310 کالری

طرز تهیه رشته پلو :

*. برنج را از شب قبل خیس می کنیم سپس در قابلمه ای که آب آن در حال جوشیدن است می ریزیم و پنج دقیقه قبل از آبکش کردن برنج، رشته ها را به آن اضافه می کنیم.ماهیچه را در یک قابلمه دیگر به مدت دو ساعت می پزیم.در قابلمه آب روغن ریخته.

*. یک لایه نان لواش ته قابلمه گذاشته و برنج و رشته پلویی را در آن می ریزیم و سعی می کنیم برنج به صورت هرمی بالا بیاید.وسط برنج را با انتهای قاشق به حالت حفره سوراخ می کنیم تا بخار برنج بالا آمده و برنج قد بکشد و سپس برنج را به مدت 10 الی 15 دقیقه دم می کنیم.

*. در یک تابه کوچک روغن ریخته، کشمش شسته شده را طی سه مرحله سرخ می نماییم و در تابه دیگر خرما هسته گرفته شده را تفت می دهیم.پس از آن که برنج را در دیس کشیدیم با کشمش و خرما تزیین می نماییم و به ماهیچه زعفران زده و کنار برنج سرو می کنیم.

خواص خرما :

*. کسانی که می خواهند سنگ مثانه شان خرد شود از دمکردة آن استفاده کنند (دم کرده هسته خرما) و دم کردة آن بسیار قابض است و کسانی که یبوست دارند سعی کنند در هنگام استفاده از دم کردة خرما از غذاهای ساده و ملین استفاده کنند.به خاطر وجود ویتامین B در خرما میوه خوبی برای تعادل اعصاب و نیز باعث رشد است.فسفری که در خرما وجود دارد باعث سر زنده نگاه داشتن سلول های عصبی می شود.

اختصاصی آکاایران

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :