.
..

عدس پلو با کشمش

نوشته شده در تاریخ 1393/05/18 در دسته بندی انواع پلو ، انواع چلو ، کته ، پخت برنج


 عدس پلو با کشمش ,طرز تهیه عدس پلو با کشمش ,روش تهیه عدس پلو با کشمش ,[categoriy]

عدس پلو با کشمش ,طرز تهیه عدس پلو با کشمش ,روش تهیه عدس پلو با کشمش ,طرز پخت عدس پلو با کشمش ,آموزش پخت عدس پلو با کشمش ,مواد لازم برای عدس پلو با کشمش ,عدس پلو با کشمش خوشمزه ,دستور پخت عدس پلو با کشمش ,زمان پخت عدس پلو با کشمش ,آموزش آشپزی ,آشپزی ,انواع پلو و چلو

مواد لازم برای آشپزی آکا

:

برنج     نیم کیلو
سینه مرغ     یک عدد بزرگ
عدس     250 گرم
خرما     250 گرم
کشمش      100 گرم
زعفران سائیده     یک قاشق چایخوری
روغن     150 گرم
نمک     به مقدار کافی

طرز تهیه:

برنج را می شوییم و با نمک خیس می کنیم . عدس  را نیز قبلاً شسته و خیس می کنیم . بعد عدس را کاملاً می پزیم، ولی نباید له شود. برنج  خیس خورده را نیز می پزیم و عدس را به آن اضافه می کنیم. بعد آن را با کفگیر بهم زده آبکش می کنیم . در قابلمه کمی روغن ریخته ، یک قطعه نان لواش در ته قابلمه قرار می دهیم و برنج را در قابلمه ریخته و کمی روغن روی آن می ریزیم و می گذاریم با شعله ملایم دم بکشد .

سینه مرغ را چند تکه کرده و آن را کمی سرخ می کنیم و با یک و نیم لیوان آب ، کمی نمک و نصف زعفران  حل شده می گذاریم بپزد تا یک فنجان آب مرغ باقی بماند. خرما  و کشمش را شسته و هسته خرما را بیرون می آوریم و هر یک را جداگانه در دو قاشق سوپخوری روغن کمی تفت می دهیم . سپس برنج را در دیس کشیده و روی آن را با بقیه زعفران حل شده، خرما ، کشمش  و گوشت سینه مرغ تزئین می کنیم.


.

مطالب مرتبط

.
.
.
.
.
.