پلو هواری  - آشپزی آکا
آموزش پلو هواری,تهیه پلو هواری,طرز پخت پلو هواری,پلو هواری,مواد لازم پلو هواری,طرز تهیه پلو هواری,روش تهیه پلو هواری,درست کردن پلو هواری,پلو هواری خوشمزه

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن پلو هواری را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

آموزش پلو هواری,تهیه پلو هواری,طرز پخت پلو هواری

آموزش پلو هواری

 

مواد لازم پلو هواری :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

سه پیمانه

100 گرم / 360 کالری

سیر

۳-۲ حبه

100 گرم / 120 کالری

نمک

به مقدار کافی

100 گرم / 0 کالری

فلفل قرمز و ادویه

به مقدار کافی

100 گرم / 0 کالری

ماهی یا میگو

۱۵۰ گرم

100 گرم / 100 کالری

آب

۶ پیمانه

100 گرم / 0 کالری

پیاز متوسط خرد شده

۱ عدد

100 گرم / 36 کالری

کره

۵۰ گرم

100 گرم / 737 کالری

 

طرز تهیه پلو هواریی :

*. برنج را از قبل خیس می کنیم ، روغن را در دیگ روی آتش ملایم داغ کرده پیاز را در آن تفت داده تا طلائی شود. سیر را ریز خرد کرده بازردچوبه به پیاز اضافه می کنیم و کمی آنها را چرخ می کنیم . ماهی را اضافه کرده ادویه و فلفل رامی ریزیم .

*. ماهی را در پیاز تفت می دهیم تا آب ماهی تمام شود آب را با نمک اضافه کرده ومی گذاریم به جوش بیاید وقتی چند جوش خوردبرنج را اضافه کرده و پس از آن که آب هم سطح برنج شد برنج را با کفگیر زیر و رو کرده و کره راکمی آب کرده روی برنج می دهیم .

*. زیر شعله راکم کرده و زیر دیگ را شعله پخش کن و روی آن را دم کنی می گذاریم پس از ۴۰ - ۳۰ دقیقه پلوآماده است . در صورت تمایل می توانید ۱ پیمانه گشنیز یا شوید ساطوری شده و ۱ پیمانه لوبیا چشم بلبلی یا عدس را هم به هواری اضافه کنید.

 

خواص میگو :

*. میگو از منابع اسیدهای چربی از خانواده امگا 3 است که دریافت آن به کنترل فشارخون کمک می کند. البته توصیه می شود این ماده غذایی در هنگام تهیه با حداقل روغن و نمک طبخ شود، در این صورت به گزینه ای مناسب برای کاهش سطح فشارخون تبدیل خواهد شد زیرا سرخ کردن آن در روغن، کالری بیشتر به بدن می رساند و باعث افزایش وزن می شود که خود از عوامل بروز فشارخون است.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :