رشته پلو (غذای سنتی هشجین) - آشپزی آکا
آموزش رشته پلو,تهیه رشته پلو,روش تهیه رشته پلو,درست کردن رشته پلو,رشته پلو خوشمزه,دستور تهیه رشته پلو,طرز پخت رشته پلو,رشته پلو,مواد لازم رشته پلو

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن رشته پلو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

آموزش رشته پلو,تهیه رشته پلو,روش تهیه رشته پلو

طرز تهیه رشته پلو

 

مواد لازم رشته پلو :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت چرخ کرده

٢٠٠گرم

100 گرم / 240 کالری

پیازمتوسط

١ عدد

100 گرم / 5 کالری

رشته پلویی هشجین

٢٠٠گرم

نامشخص

برنج

٣ پیمانه

100 گرم / 360 کالری

کشمش پلویی

١۵٠گرم

100 گرم / 272 کالری

هل

۱ قاشق سوپ خوری

100 گرم / 320 کالری

زعفران آب کرده

۳ قاشق غذا خوری

100 گرم / 310 کالری

دارچین

۱ قاشق غذا خوری

100 گرم / 261 کالری

 

طرز تهیه رشته پلو :

*. مواد بالا برای ۳ تا ۴ نفر کافیه .برنج رو با یه مقدارنمک خیس می کنیم. پیاز رو ریز خرد می کنیم، یه کم زردچوبه می ریزیم گوشت رو تویش سرخ می کنیم. کشمش رو اضافه می کنیم و تفت می دهیم.(کشمش رو بشورید و کمی تو آب خیس کنید.) توی قابلمه مقداری آب می ریزیم و می گذاریم جوش بیاد.

*. برنجی رو که خیس کرده ایم آبش رو خالی می کنیم و توی آب درحال جوش می ریزیم. ٣،۴ دقیقه قبل از زمان آبکش کردن برنج، رشته رو توی برنج می ریزیم و می گذاریم دو سه جوش بزنه. و بعد آبکش می کنیم. ( از رشته پلویی هشجین استفاده کنید) توی قابلمه مقداری آب روغن حیوانی درست می کنیم و میگذاریم جوش بیاد.

*. ته دیگ مورد نظرمون رو کف دیگ می گذاریم، برای داشتن ته دیگ کنجدی و زعفرونی کمی نون رو مرطوب کنید بعد کمی از آب زعفران رو ته دیگ بریزید و مقداری هم کنجد بپاشید و بعد نون رو بزارید که واقعا عالی میشه.مقداری از مخلوط برنج و رشته توی قابلمه می ریزیم.

*. مقداری از مایه گوشت و کشمش دوباره مقداری برنج، مقداری از مایه... تا خلاصه برنج تموم بشه .هر لایه رو که می ریزید مقداری از هل و دارچین هم روی مواد بپاشید.دقت کنید مثل همه برنج های آبکش کردنی برنج و مایه رو به صورت کوت بریزید.

*. یعنی مثل تپه دیواره های قابلمه رو خالی کنید و مواد رو وسط جمع کنید که دیواره ها ته دیگ نبندد.بعدم زعفرون رو روش می ریزیم وبرنج رو دم می کنیم. برای طعم غذا می تونید توی آب زعفرون کمی عصاره گوشت حل کنید ولی ضرورت نداره و همینطوری هم خوشمزه است.

 

خواص دارچین :

*. دارچین رمز جوانی است و مصرف روزانه آن انسان را سلامت جوان نگه می دارد.دارچین برای زیاد شدن و بازیافتن نیروی جنسی نیز بکار می رود کلیه را گرم می کند و ضعف کمر و پاها راازبین می برد و کم خونی را درمان می کند.دارچین بهترین دارو برای دردهای عضلانی است و جدیدا در آمریکای شمالی و کانادا کرم هایی ببازار آمده که دارای دارچین است و برای رفع درد بکار می رود.

*. حتما تا بحال متوجه شده اید که بعد زا خوردن یک دونات دارچین در همه چیز را زیبا می بینید و چقدر آرام هستید.این خاصیت دارچین است زیرا دارچین اثر آرام کنده وشاد کننده درد و از بسیاری از داروهای آرام بخش بهتر است.و در حقیقت می توان گفت دارچین والیوم گیاهی است زیرا در دارچین ماده ای است بنام Cinnamodehyde که روی حیوانات و انسان اثر آرام بخش درد.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :