آکاایران: یک سحری یا افطاری فوق العاده مقوی که زحمت درست کردنش به خوردن و چشیدنش به زحمتش می ارزه...و البته چند روزی سالم و خوشمزه می‌ماند و می‌توانید تا چند روز از حضورشان لذت ببرید. این تعریف کوتاه چنگمال است،‌ یک غذا محلی کرمانی که راحت در خانه درست می‌شود و برای گیاه خواران یک غذای ایده عال هستش و به شکل عجیبی مقوی است طوری که آدم رو تو ماه رمضان, تا به افطار حسابی سر حال نگه میداره. در این مقاله از مجموعه مقالات آشپزی آکاایران , تصمیم داریم طرز تهیه این غذای مقوی کرمانی را به شما عزیزان و همراهان آکاایران آموزش دهیم. امیدواریم از این غذای خوشمزه و مقوی لذت ببرید. با ما همراه باشید.

چجوری چنگمال کرمانی درست کنم

 

مواد مورد نیاز برای درست کردن چنگمال کرمان  

  • زیره سبز و زیره سیاه به مقدار دلخواه
  • روغن به مقدار لازم
  • در صورت تمایل کره یا روغن حیوانی
  • حدود 10 عدد خرمای هسته گرفته شده
  • یک استکان گردو خرد شده
  • 4 کف دست نان خورد شده
  • در صورت تمایل پودر هل و زنجبیل و دارچین هرکدام به مقدار کم

برای سحر چنگمال کرمانی درست کنید

 

طرز تهیه چنگمال کرمان (سحری یا افطار گیاه خواران )

برای درست کردن آن باید در یک تابه مقداری روغن یا کره بریزید تا داغ شود. سپس خرمای هسته گرفته شده را داخل آن تفت دهید .در حین تفت دادن خرما ،گردوی خرد شده را هم اضافه کنید و همچنان تفت دهید تا رنگ خرما تغییر کند بعد زیره و ادویه های گفته شده را به همراه نان خرد شده به خرماها اضافه کنید و هم بزنید تا جایی که روغن به خورد نانها برود.

در این مرحله  تابه را از روی حرارت بردارید و پس از کمی سرد شدن مواد ، آن را با دست ورز دهید و به شکل توپک های کوچکی در بیاورید. اگر دوست داشتید میتوانید کمی تخم گشنیز و تخم شنبلیله هم به آن اضافه کنید تا طبع گرم خرما و گردو کمی خنک تر شود. روی توپک ها  کمی نارگیل یا پودر پسته بریزید و آن را در ظرف مورد نظرتان بچینید.

نکته

چنگمال ؛ خوراکی ساده در عین حال خوش مزه است که بیشتر در کرمان استفاده میشود و مناسب برای وعده های سحر و افطار و صبحانه و وعده غذایی مناسب برای همه افراد خصوصا سالمندان و کودکان میباشد . در صورت تمایل میتوانید کمی تخم گشنیز و تخم شنبلیله هم به آن اضافه کنید که هم معطر و خوشمزه و هم طبیعت گرمش کمی خنک تر خواهد شد. در صورت تمایل میتوانید در انتها توپک ها یا لقمه ها را در پودر نارگیل یا پودر پسته بغلتانید تا مجلسی تر شوند .اندازه نان ها هرچه ریزتر باشد لقمه ها صاف تر و یکدست تر خواهند شد .

برای افطار چنگمال کرمانی درست کنید

نکات تکمیلی در مورد چنگمال کرمان

چنگمال کرمان جزو غذاهای رژیمی میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 15دقیقه میباشد .
چنگمال کرمان را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان سحری - افطار - میل کرد .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

 

 
اگر گیاه خوارید | برای افطار یا سحر “چنگمال کرمان” بخورید طرز تهیه
5 (100%) 1 رای