آموزش و نحوه درست کردن کوپ بادمجان
آموزش و نحوه درست کردن کوپ بادمجان آشپزی:در آموزش آشپزی غذاهایی با طعم های متفاوتی وجود دارد در بخش آشپزی سایت میهن گرام آموزش تعدادی از غذاهای ایرانی و غذ

آکاایران: آموزش و نحوه درست کردن کوپ بادمجان

آموزش و نحوه درست کردن کوپ بادمجان

آکاایران: آموزش و نحوه درست کردن کوپ بادمجان

آشپزی:در آموزش آشپزی غذاهایی با طعم های متفاوتی وجود دارد در بخش آشپزی سایت میهن گرام آموزش تعدادی از غذاهای ایرانی و غذاهای خارجی قرار داده شده است.

مواد لازم

بادنجان دلمه ای                                            یک عدد
اسفناج                                                      پنج برگ متوسط
فلفل دلمه ای رنگی خردشده                           سه قاشق سوپخوری
گوجه فرنگی نگینی خردشده                            یک عدد
نمک و فلفل                                                به میزان لازم
برگ جعفری برای تزئین                                  به میزان لازم

طرز تهیه

بادنجان را به قطر یک سانتی متر برش زده، کمی نمک می زنیم و یک ساعت استراحت می دهیم. در این زمان فلفل دلمه ای و گوجه فرنگی را جداگانه در تابه با یک قاشق روغن زیتون و با کمی نمک و فلفل تفت می دهیم و اسفناج را آب پز کرده، سپس می کوبیم تا به شکل پوره در آید.
بادنجان را داخل تابه با روغن کم سرخ کرده و طبق عکس ابتدا بادنجان، سپس گوجه فرنگی سرخ شده بعد یک لایه بادنجان روی آن، پوره اسفناج و در آخرین طبقه ابتدا بادنجان سپس فلفل دلمه ای نگینی و در آخر بادنجان کوچک تر را گذاشته و با جعفری تزئین می کنیم.

نکته :به این نوع چیدمان بدون دورچین و تزئین اضافه غذای «مونتاین» یا غذا به شکل کوه گفته می شود که امروزه در کشورهای اروپایی از این سبک چیدمان به جای چیدمان مواد مختلف در کنار غذا به عنوان دورچین استفاده می شود. این غذا بسیار ساده، خوشمزه و با شکلی متفاوت بوده و مهم تر این که مواد آن همیشه در دسترس و با قیمت ارزان است.

کیک کشک بادمجان

.

منبع : mihangram.com

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :