سرخ کردن بادمجان با کمترین مقدار روغن
بادمجان یکی از خوشمزه ترین سبزیجاتی است که حتی سرخ کرده آن هم یکی از غذاهای لذیذ است. یکی از اشکالات اصلی بادمجان جذب بالای روغن در هنگام سرخ شدن است. در این

آکاایران: سرخ کردن بادمجان با کمترین مقدار روغن

آکاایران: سرخ کردن بادمجان با کمترین مقدار روغن

آشپزی سالم

بادمجان یکی از خوشمزه ترین سبزیجاتی است که حتی سرخ کرده آن هم یکی از غذاهای لذیذ است. یکی از اشکالات اصلی بادمجان جذب بالای روغن در هنگام سرخ شدن است. در این مقاله دو راه به شما معرفی می کنیم که با کمترین مقدار روغن بتوانید بادمجان را سرخ کنید.

بادمجان خوراکی مطبوع و خوشمزه ای است. بادمجان سرخ شده با این که مثل اسفنج، روغن به خود جذب می کند همراه با نان می تواند خوشمزه ترین وعده غذایی باشد، اما در ادامه برای سالم تر بودن نحوه طبخ این غذا به دو روش اشاره می کنیم:
روش اول سرخ کردن بادمجان با کمترین مقدار روغن

ابتدا در یک قابلمه آب بریزید و بگذارید به جوش بیاید، کمی روغن و نمک به آن اضافه کنید (مثل ماکارونی) سپس بادمجان ها را داخل آب جوش بریزید و بعد از پنج دقیقه آبکش کنید و در نهایت بادمجان ها را سرخ کنید.

روش دوم سرخ کردن بادمجان با کمترین مقدار روغن

بادمجان را پوست بگیرید و برش بزنید. سپس در ماهیتابه بچینید و کمی نمک روی آن ها بپاشید و حدود نصف استکان آب به آن اضافه کنید. در صورتی که بادمجان ها نازک برش داده شده مقدار آب کمتری بریزید، در ماهیتابه را بگذارید تا با حرارت ملایم بپزد. زمانی که آب به خورد بادمجان رفت و بادمجان نرم شد ، یکی دو قاشق روغن و اندکی زردچوبه به آن اضافه کنید و بگذارید سرخ شود.

.

منبع : pezeshk.us

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :