طرز تهیه خمیر مایه سنتی نان
روغن و نمک را به آب اضافه کرده, مخلوط کن را بکار بیندازید و آرد را کم کم به مایه اضافه کنید, این کار را ادامه دهید تا خمیر تقریبآ از حالت چسبندگی خارج شود مخلوط

مواد لازم:

آب
1/2 لیتر
آرد سفید
1 کیلو و صد گرم (تقریبآ 12 دسی لیتر)
مایه ی خمیر (یا پودر آن، مایه ی خمیر بهتر است)
50 گرم
نمک
3 قاشق چایخوری
روغن (روغن زیتون بهتر است) 6 قاشق سوپخوری

طرز تهیه:

آب را تا 37 درجه سانتیگراد گرم نموده آن را داخل ظرف مخلوط کن بریزید.

مایه خمیر را خورد کرده به آن اضافه کنید.

روغن و نمک را به آب اضافه کرده، مخلوط کن را بکار بیندازید و آرد را کم کم به مایه اضافه کنید، این کار را ادامه دهید تا خمیر تقریبآ از حالت چسبندگی خارج شود مخلوط کردن خمیر معمولآ 10 تا 15 دقیقه وقت لازم دارد، خمیر باید خوب ورز داده شود.

پارچه تمیزی را بر روی ظرف مخلوط کن پهن کرده آن را 45 دقیقه به حال خود در مکانی که تقریبآ 37 درجه سانتی گراد حرارت دارد نگه‌داری کنید. همان گونه که می‌بینید خمیر نان بازاری تقریبآ مثل خمیر نان بربری است فقط کمی بیشتر آرد مصرف شده و همچنین نمک آن یک قاشق بیشتر است دلیل‌اش این است که هرچه خمیر نمک‌اش بیشتر باشد نازک کردن نان راحت‌تر خواهد بود.


مقداری آرد را بر روی میز آشپزخانه پخش کنید، خمیر را از ظرف مخلوط کن خارج کرده روی آرد(میز) بریزید. دست خود را به آرد آغشته کرده خمیر را 10 قسمت کنید و هر قسمت را بصورت توپ گردی درآورده به روی آرد (میز) بگذارید. پارچه تمیزی را بر روی آن قرار داده و آن را 15 دقیقه بحالت خود رها کنید.فر خود را روشن کنید. حرارت را روی 300 درجه سانتی گراد تنظیم کنید (بالا ترین درجه ممکن) . حتمآ فقط از شعله بالایی فر برای حرارت فر استفاده کنید و شعله‌های پایینی فر را خاموش کنید، با اینکار فر بصورت یک تنور عمل خواهد کرد.10قطعه خمیر را یکی یکی با غلتک نان پزی پهن کرده کمی آرد برای اینکار استفاده کنید تا خمیر به میز نچسبد. آنها را بشکل دایره یا بیضی به اندازه‌ای پهن کنید.

که ضخامت آنها تقریبا 3 میلیمتر بشود. اگر قادر به این کار نبودید کمی ضخیم تر آنها را آماده کنید. بوسیله چنگال سوراخهایی را بر روی نان درست کنید سپس خمیر پهن شده را با احتیاط برداشته بر روی سینی فر قرار دهید و آنرا در بالاترین نقطه فر قرار دهید. بخاطر نزدیکی نان به شعله‌ها باید مدام نان را زیر نظر داشته باشید.

طرز تهیه <strong><a target='_blank' class='mjtip' title='خمیرمایه - عمل آوردن خمیر مایه فوری ' href='http://cooking.akaup.com/ashpazi/sofreharaii1/20157221532.html'>خمیر مایه</a></strong> سنتی نان, خمیر مایه سنتی نان, طرز تهیه خمیرمایه سنتی نان, طرز تهیه خمیر مایه سنتی طرز تهیه خمیر مایه سنتی نان, خمیر مایه سنتی نان, طرز تهیه خمیرمایه سنتی نان, طرز تهیه خمیر مایه سنتی


منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :