خوراک کنجد و ماکارونی - آشپزی آکا
سینه‌های مرغابی و یا مرغ را خیلی ظریف برش دهید و در یک ظرف ته‌گود قرار داده، سپس موادی را که ذکر

خوراک کنجد و ماکارونی

سینه‌های مرغابی و یا مرغ را خیلی ظریف برش دهید و در یک ظرف ته‌گود قرار داده، سپس موادی را که ذکر شد، برای آماده‌کردن سینه مرغابی با یکدیگر خوب مخلوط...

 

از این سالاد می‌توان به‌عنوان یک وعده غذایی کامل استفاده کرد، مخصوصا در ماه‌های گرم سال می‌توانید هنگام ناهار از آن استفاده کنید.

مواد لازم برای آشپزی آکا


(برای ۴ نفر سرو می‌شود)
▪ سینه مرغابی بدون استخوان: ۲ عدد (اگر طعم مرغابی را دوست ندارید، می‌توانید از سینه مرغ استفاده کنید)
▪ روغن: یک قاشق غذاخوری
▪ لوبیا سبز: ۱۵۰ گرم
▪ هویج: ۲ عدد
▪ رشته ماکارونی تخم‌مرغی متوسط: ۲۲۵ گرم
▪ پیازچه: ۶ عدد

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آماده‌کردن سینه مرغابی قبل از پخت
▪ روغن کنجد: یک قاشق غذاخوری
▪ ادویه مخلوط: یک قاشق چایخوری
▪ گشنیز خورد‌شده: یک قاشق غذاخوری
سس مخصوص
▪ سرکه سفید: یک قاشق غذاخوری
▪ شکر قهوه‌ای (این نوع شکر در فروشگاه‌های لوازم قنادی موجود می‌باشد اما اگر در دسترس نبود، می‌توان از شکر معمولی استفاده کرد): یک قاشق چایخوری
سس سویا: یک قاشق چایخوری
▪ سیر رنده‌شده: یک حبه
▪ کنجد (تفت داده‌شده): یک قاشق غذاخوری
▪ روغن مایع: ۳ قاشق غذاخوری
▪ روغن کنجد: ۲ قاشق غذاخوری
▪ پودر فلفل سیاه

طرزتهیه
۱) سینه‌های مرغابی و یا مرغ را خیلی ظریف برش دهید و در یک ظرف ته‌گود قرار داده، سپس موادی را که ذکر شد، برای آماده‌کردن سینه مرغابی با یکدیگر خوب مخلوط کنید و آن را درون ظرف حاوی سینه‌های مرغابی بریزید. هنگامی که یک لایه از مواد، کاملاً به سینه‌های مرغابی چسبید و کاملاً به مواد آغشته شدند، آنها را درون پلاستیک‌های فریزی کوچک‌شده قرار دهید و به‌مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.
۲) روغن را در ماهیتابه ریخته و بعد از اینکه روغن کاملاً داغ شد، سینه‌های مرغ را درون ظرف قرار دهید و به‌مدت ۳ تا ۴ دقیقه آنها را تفت دهید تا کاملاً پخته شوند و سپس آنها را کنار بگذارید.
۳) رشته‌های ماکارونی را در یک ظرف آب و نمک در حال جوش بریزید و صبر کنید تا آنها کاملاً نرم و پخته شوند، سپس آنها را آبکشی کنید. سپس هویج و لوبیاسبز را به حالت بخارپز آماده کنید. دقت کنید که آنها کاملاً نرم و پخته باشند، سپس سبزیجات و رشته‌های ماکارونی را در یک کاسه بریزید.
۴) در یک ظرف سرکه، شکر، سس سویا، سیر و روغن کنجد را با یکدیگر مخلوط کنید و سپس پودر فلفل را به آب اضافه کنید و روغن را روی آن بریزید.
۵) سس آماده شده را روی رشته‌ها بریزید و خوب به هم بزنید. سپس لوبیا، هویج و پیازچه‌های خرد‌شده و سینه‌های خرد‌شده مرغابی را با رشته‌ها مخلوط کنید، سپس برگ‌های سبز و ریز گشنیز را روی سالاد بپاشید.
منبع:روزنامه تهران امروز

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :