خوراک کیوسکی - آشپزی آکا
ابتدا گوشت مرغ را داخل فویل پیچیده و کاملا با گوشت‌کوب کوبیده تا ورقه نازکی از گوشت به دست آید، سپس در

خوراک کیوسکی

ابتدا گوشت مرغ را داخل فویل پیچیده و کاملا با گوشت‌کوب کوبیده تا ورقه نازکی از گوشت به دست آید، سپس در ظرف دیگری سیر کوبیده شده را به همراه جعفری،....

 

حتما برای شما هم پیش آمده است که دیگر حوصله مرغ پختن و خوردن نداشته باشید اما هم وقت و هم امکانات شما اجازه پخت غذای دیگر به شما ندهد.
می‌توانید همان سینه مرغ همیشگی را بردارید و با سایر چیز‌های ساده‌ای که در هر خانه‌ای پیدا می‌شود، این بار یک غذایی متفاوت تهیه کنید.
خوراک «کیوسکی» هم نام متفاوتی دارد هم طعم متفاوت اما مواد تشکیل دهنده آن متفاوت نیست.

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا


▪ سینه مرغ ۱ عدد
▪ تخم مرغ ۱ عدد
▪ سیر کوبیده ۱ حبه
▪ جعفری ۱ قاشق غذاخوری
▪ کره ۵۰ گرم
▪ آرد سفید ۳ قاشق غذاخوری
▪ روغن، نمک و فلفل به مقدار لازم
طرز تهیه
ابتدا گوشت مرغ را داخل فویل پیچیده و کاملا با گوشت‌کوب کوبیده تا ورقه نازکی از گوشت به دست آید، سپس در ظرف دیگری سیر کوبیده شده را به همراه جعفری، کره و نمک و فلفل، کاملا مخلوط کرده و به آرامی مخلوط حاصله را به سطح گوشت اضافه کنید، سپس گوشت را با احتیاط رول کرده و در اندازه‌های کوچک رولت‌ها را برش ‌دهید. در ظرف دیگری سفید و زرده تخم مرغ را کاملا مخلوط کرده و رولت‌های کوچک‌ گوشت را درون تخم مرغ غلطانده، ‌سپس وارد آرد کرده، مجددا وارد تخم مرغ و بعد از آن وارد آرد کرده تا لایه ضخیمی از تخم مرغ و آرد در اطراف رولت‌ها به وجود آید. سپس روغن را کاملا داغ کرده و رولت‌ها را درون روغن سرخ‌کنید.
منبع:روزنامه تهران امروز

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :