روش پخت نیمرو - آشپزی آکا
تخم مرغ خود به خود یک غذای کامل است به ویژه وقتی با سبزیجات و نان و کره، سرو می شود. برپایه تازه ترین

روش پخت نیمرو

تخم مرغ خود به خود یک غذای کامل است به ویژه وقتی با سبزیجات و نان و کره، سرو می شود. برپایه تازه ترین یافته ها، تخم مرغ هایی که اکنون تولید می شوند ۲۳ درصد...

طرزتهیه

تخم مرغ خود به خود یک غذای کامل است به ویژه وقتی با سبزیجات و نان و کره، سرو می شود. برپایه تازه ترین یافته ها، تخم مرغ هایی که اکنون تولید می شوند ۲۳ درصد چربی و ۳۱ درصد کلسترول کمتری نسبت به تخم مرغ های تولید شده در اوایل دهه ۱۹۸۰ دارند. می گویند این امر به اصلاح نژاد و تغذیه صحیح مرغ ها مربوط است.
▪ برای آب پز کردن تخم مرغ: شاید ندانید که مدت لازم برای آب پز شدن تخم مرغ در آب جوشان، بسته به اندازه آن متغیر است بنابراین بهتر است این زمان ها را به خاطر بسپارید: ۳ تا ۴ دقیقه برای تخم مرغ عسلی، ۵ تا ۶ دقیقه برای تخم مرغ نرم و ۸ تا ۱۰ دقیقه برای تخم مرغ سفت.
▪ برای آب پز کردن تخم مرغ بدون پوست: پس از آن که آب جوش آمد کمی نمک و مقداری سرکه(یک قاشق چایخوری برای یک لیتر آب) به آن بیفزاید. سپس تخم مرغ را شکسته و محتوای آن را به یک باره درون آب جوش بیندازید. فاصله دستتان را تا سطح آب کم کنید تا آب جوش به اطراف نپاشد. ضمناً مراقب دست خودتان باشید.
منبع:روزنامه جوان

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :