آموزش آش رشته با آکا
یکی از آشهایی که خانوما خیلی خیلی دوست دارن آش رشتست اما به خاطر اینکه اغلب توی خونه سبزی خورد کرده ندارن و حوصله ی خورد کردنش نیست درست نمیکنن

یکی از آشهایی که خانوما خیلی خیلی دوست دارن آش رشتست اما به خاطر اینکه اغلب توی خونه سبزی خورد کرده ندارن و حوصله ی خورد کردنش نیست درست نمیکنن 
اما آش رشته با آسیاب سبزی خورد کن آکا راحت میشه 
ما امروز با سبزی که با سبزی خرد کن آکا خورد کرده بودیم آش پختیم. شما هم بفرمایین نوش جان

مواد لازم برای آشپزی آکا

:1: سبزی آش ریز خورد شده
2: پیاز خلالی خورد شده
3: نعنا خشک
4: رشته ی آش
5: آب
6: نمک , فلفل و ادویه
7: نخود
8: لوبیا ( چیتی , قرمز , کپسولی )
9: عدس
10: کشک
11: سیر در صورت تمایل

طرز تهیه :
از شب قبل حبوبات را 24 ساعت خیس کنید و بعد بپزید. در حین پختن توجه کنید که حبوبات له نشوند
سبزی آش را ریز خورد کنید
سبزی و را با آب روی حرارت قرار دهید و منتظر بمانید تا تغییر رنگ دهند ( توجه کنید که بعد از مدتی پختن و به جوش آمدن آب سبزی های تغییر رنگ میدهند ).
رشته ها را خورد کنید و در قابلمه بریزید.صبر کنید تا حالت خشک انها از بین برورد (  رشته ها را زیاد خورد نکنید .همین که از وسط دو یا سه بار بشکنید کافی است )
بعد از چند جوش زدن عدس را به مواد بالا اضافه کنید و صبر کنید تا جوش بیاید و آن هم همراه مواد چندین جوش بزند.


در حین جا افتادن مواد قابلمه باید پیاز داغ آماده کنید که یکی از مهمترین مواد آش رشته محسوب میشود.پیاز ها را خلالی خورد کرده و در روغن زیاد تفت دهید تا کاملا طلایی و براق شوند ( اگر سیر دوست دارید آنها را نیز همراه پیاز ها خورد و سرخ کنید ) در نهایت ادویه و فلفل اضافه کنید و اجازه دهید بوی خامی ادویه گرفته شود . بعد از آنکه کاملا سرخ شدند حرارت را خاموش کنید و نعنا خشک را به پیاز داغ اضافه کنید و مخلوط کنید.
مقداری نمک به مواد داخل قابلمه ی آش اضافه کنید.
حال پیاز داغ همراه با نعنای آماده شده را به مواد آش اضافه کنید. و مخلوط کنید .وقتی دوباره جوش افتاد لوبیا و بعد از آن کشک را بیافزایید و منتظر بمانید تا آش جا بیافتد


نکته : بعضی برای آش رشته کوفته قلقلی درست میکنند :
طرز تهیه کوفته قلقلی آش رشته :

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا


گوشت چرخ شده
پیاز رنده شده
نمک و ادویه و فلفل سیاه
هر سه مواد بالا را خوب با هم ورز دهید و به صورت گوله های به اندازه ی یک گرودی کوچک در آورید وبعد در روغن سرخ کنید. میتوانید آش رشته را با آن سرو  و تزئین کنید.

نکته ی دو : گاها در مواد آش رشته بادمجان ریز خورد شده و سرخ شده نیز استفاده میشود. اگر بادمجان اضافه کردید زمانی که پیاز داغ  اضافه میکنید بادمجان را نیز همراه کنید.

به قلم بانو نت

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :